Nastavení zvuku
K ozvučení jsou využity různé technologie a zvukové soubory (HTML5, MIDI, MP3, OGG). Je detekován použitý prohlížeč a v závislosti na něm zvolen nejvhodnější způsob přehrávání. Vše se děje zcela automaticky a tak to nejdůležitější je vlastně jen použití některého z podporovaných prohlížečů.
Nastavení hlasitosti
Nejbanálnější, ale také nejčastější způsob, proč není nic slyšet :) . Proto předtím, než začněte řešit daleko složitější věci, zkontrolujte nastavení hlasitosti nejen v počítači, ale i na připojených reproduktorech. Že vám zvuk funguje jako obvykle také snadno ověříte na jiné stránce, kterou běžně používáte (např. spuštěním videa na Streamu nebo Youtube).
Prohlížeče pro PC
Pokud používáte nejnovější verzi některého z prohlížečů Firefox, Chrome, Safari, Opera nebo Microsoft Internet Explorer, neměli byste mít se zvukem problémy. Ve většině případů dokonce nepotřebujete ani nejnovější verzi. Chrome, Opera a Safari by měly hrát prakticky ve všech dnes běžně používaných verzích. Stejně tak je tomu u Internet Exploreru. Ten sice hraje hezky, ale vzhledem ke katastrofálním zkušenostem např. s jeho bezpečností, respektováním webových standardů nebo rychlostí opravování nalezených chyb jej není možné doporučit a je třeba se mu velkým obloukem vyhnout. Ve Firefoxu je podpora zvuku také výborná, měl by hrát od dnes již historické verze 3.5.
Mobilní prohlížeče
Mobilní prohlížeč Safari na telefonu iPhone, tabletu iPad nebo přehrávači iPod by měl hrát bez problémů. Standardní prohlížeč v zařízeních s Androidem hraje ve verzi 2.3 a vyšších. Majitelé starších verzí Androida si musí pro zprovoznění zvuku nainstalovat jiný prohlížeč - např. Firefox nebo Operu Mobile (oba jsou zdarma v Android Marketu).