FAQ - Často kladené otázky

Jak fungují akordy?
Dotazů na toto téma bylo poměrně mnoho a proto jsem se generování akordů věnoval na zvláštní stránce. Jsou zde ale jen základní kroky a myšlenky algoritmu. Chtěl bych tyto stránky někdy dostat do takového stavu, že na nich naleznete všechny potřebné informace, abyste si mohli napsat svoje vlastní akordy.
Některé hmaty jdou chytit jen velmi obtížně, příp. nejdou chytit vůbec. Víte o tom?
Vím. U některých hmatů nelze jednoznačně říct, zda jsou "chytatelné" nebo ne, závisí to na schopnostech a fyzických dispozicích hráče. Filtr, který toto zajišťuje, jsem kalibroval podle sebe a můžu vám sdělit, že někteří mí známí si asi ještě teď myslí, že každý můj prst má o článek navíc. Připouštím ale, že některé hmaty opravdu nejde chytit. Jejich odstranění není jednoduché, více si o tom můžete přečíst na výše zmiňované stránce o generování akordů. Dále bych chtěl ještě zdůraznit, že nenesu žádnou zodpovědnost za zranění (vykloubení prstů, ...) způsobená snahou zahrát některý z vygenerovaných akordů! :-
Podtitulek serveru "O kytaře a tak" - jak vznikl?
Na to se mě zeptal jeden můj známý, který nezná Plíhalovu písničku O blechách a tak. Dokud jsem ji také neznal, myslel jsem si, že na blechách nemůže být nic zajímavého. A teprve až jsem ji uslyšel, zjistil jsem, jak moc jsem se mýlil. Vím, že Karlovi nemůžu konkurovat, ale třeba se mně podaří alespoň někoho přesvědčit, že kytara není zase tak úplně nezajímavý nástroj.
Proč jsou tyto stránky modré?
Tento dotaz nepatří mezi často kladené, uvádím ho jen proto, abych ukázal, na co všechno se lze zeptat. Vždyť je to přece jasné: Modrá je dobrá!

A na závěr jedna otázka ode mne. Víte, která písnička tady nemůže chybět?

Pokud nám chcete něco sdělit k této stránce nebo k celému webu, využijte náš profil na Facebooku. Abyste mohli vkládat své příspěvky, musíte být na Facebooku s našimi stránkami propojeni.

TOPlist

Kytara.cz - Nejen kytary, akordy a ladička; copyright © 1999 - 2024 Libor Smékal